32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

UŽ VELMI BRZY TU BUDOU NOVÉ STRÁNKY S 11. ROČNÍKEM JAZZINCE

6.1.2009 | autor: Tomáš Katschner

Přátelé, v nejbližší době zde budou spuštěny nové stránky Jazzince. Bude na nich i program letošního ročníku. Věříme, že se vám stránky i festival budou líbit.
celý článek

Sešli jsme se v Německu s Victorem Baileym! Na Jazzinec si stále dobře pamatuje.

28.10.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Victor Bailey Group byli na podzim na evropské tour, vyrazili jsme na jejich koncert do Drážďan....
celý článek

LÍSTKY NA DEANA BROWNA A P.J.RYBU & THE FISH MEN

25.10.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Vstupenky na tento koncert nejsou v předprodeji, proto pokud chcete mít jistotu, že se na koncert skutečně dostanete, pošlete mail na: tomas/zavináč/jazzinec.cz a napište na jaké jméno a kolik lístků má být rezervováno....
celý článek

DEAN BROWN - DALŠÍ ZE ZAWINULOVÝCH DĚTÍ A SOUČASNÝ SPOLUHRÁČ VICTORA BAILEYHO S ČESKOU KAPELOU VIRTUOZA P.J. RYBY NA AUTUMN PARTY

29.9.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Skvělý závěr letošního JAZZINCE! Světová kytarová špička - DEAN BROWN zahraje v Trutnově ve čtvrtek 30. října v Koncertní síni B. Martinů od 19 hodin. Bude hostem nové formace baskytaristy Pavla Jakuba Ryby, který na Jazzinci vystupoval už několikrát, a vždy vzbudil zaslouženou pozornost.
celý článek

Victor BAILEY Na plovárně - můžete se podívat!!

8.9.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Na webu České televize lze vidět pořad Na plovárně s Victorem Baileym, zde je odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1093836883-na-plovarne/208522160100014-07.09.2008-22:00-s-victorem-baileyem.html
celý článek

Victor Bailey Na plovárně - 7.září 22 hod

24.8.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Od návštěvy Victora Baileyho na Jazzinci uplynulo téměř půl roku, ted máme možnost si tuto osobnost připomenout v povídání s Markem Ebenem v pořadu Na plovárně, které se natáčelo dva dny před trutnovským koncertem. Na plovárně s Victorem Baileym - ČT 2 - neděle 7.9.2008 22 hod
celý článek

After Párty II - překvapivá tečka za X. Jazzincem

30.4.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

POSLEDNÍ VEČÍREK ANEB VÍCE NEŽ DŮSTOJNÁ TEČKA - report Karla Čapka Rozloučení se letošním jubilejním Jazzincem se vyvedlo nad očekávání dobře. Téměř plná síň B. Martinů si po netradičně krátkém Tomášově projevu (tentokrát se pokusil do děje zatáhnout i návštěvníky :-) dopřála vystoupení skupin Noční Optika a Grzegorz Karnas Quartet.
celý článek

JAZZINEC opět pro TIBET

1.4.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Stejně jako vloni byla na Jazzinci vyvěšena vlajka Tibetu. Je od spolupořadatele Oldřicha Šlegra, který tuto zemi navštívil.
celý článek

nezapomenutelné finále

31.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Festivalové finále - pokorná a energická pocta JOE ZAWINULOVI! Přečtěte si zde reporty od Jirky Kosteleckého a Karla Čapka.
celý článek

VERTIGO QUINTET A DOROTA BÁROVÁ

31.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Koncert plný emocí, náznaků a neobvyklých barev. Večer, který se dá těžko zapomenout. Tak nějak lze pojmenovat koncert Doroty Bárové a Vertigo Q. Spojení jazzového kvintetu a křehkého dívčího hlasu spolu se zvukem cella je hodně zajímavé a neobvyklé.
celý článek

Štěpán Markovič a GuloČar

24.3.2008 | autor: Jiří Kostelecký

novinka foto

Brněnští Gulo Čar jsou obecně považováni za jednu z nejlepších koncertních kapel u nás. Jejich koncerty jsou plné nášláplého funku s výraznými jazzovými a soulovými prvky. Propracované aranže, bezchybné muzikantské výkony a trojice roztančených zpěváků v čele činí Gulo Čar nadmíru nebezpečnou kapelou, která vás nenechá v klidu. Na trutnovském koncertě, který byl součástí programu festivalu Jazzinec 2008, se také představil špičkový český saxofonista Štěpán Markovič, který na úvod s částí kapely odehrál originální set funkově zahraných jazzových kousků.
celý článek

Fotky ze zatím asi posledního koncertu Hirama

19.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Jak už jistě víte, od 10.3. je Hiram Bullock na léčbě v nemocnici v USA (viz článek níže). Pár dní před nástupem ale ještě normálně hrál - přesně jak sliboval. Pražský Lucerna Music Bar navštívil 4. března a na koncertě byl i výborný fotograf Patrick Marek (www.jazzrock.cz) a poslal nám několik zdařilých fotek. Koukněte na ně!
celý článek

Psí vojáci na Jazzinci

17.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Rozhovor s Filipem Topolem a report z koncertu Psích vojáků od Jiřího Kosteleckého naleznete zde.
celý článek

Jana Fabiánová slavila Na Jazzinci své narozeniny!

15.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Usměvavá zpěvačka hodně překvapila publikum, kapelu i sebe! Vynikající zpěvačka Jana Fabiánová poprvé v životě zpívala v Trutnově, ale hlavně vůbec poprvé s podkrkonošským Swing Sextetem a jeho dalším hostem Pavlem Bažíkem Pavelkou. A pěkně naostro, bez zkoušky či nácviku.
celý článek

Luboš Andršt Blues Band - gratulovali jsme jako první!

15.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Blues k Jazzinci patří a jeho nekorunovaný český král Luboš Andršt také. Zažili jsme skvělý koncert konaný u příležitosti Lubošových letošních šedesátin! Do muzikantského důchodu Luboš rozhodně nepatří!
celý článek

Vernisáž s Jamesem Harriesem!

3.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Přijďte na vernisáž a na JAMESE HARRIESE !
celý článek

Hiram Bullock - smutná zpráva...

3.3.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Smutná zpráva .... ale držíme ti pěsti!
celý článek

X. JAZZINEC 2008 zahájen

28.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

V Koncertní síni B. Martinů byl ve středu 27.2. po 19. hodině zahájen X. ročník mezinárodního festivalu JAZZINEC. První koncert nastavil "laťku" hodně vysoko!
celý článek

Grzegorz Karnas Ouintet

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Polský jazz má v Evropě stále vynikající pověst a nutno říci, že tvorba vokalisty a skladatele Grzegorze Karnase ji jen potvrzuje. Jeho hudba se nese v duchu moderního autorského jazzu s výraznými prvky etnické hudby a minimalismu. Zároveň však nepostrádá hravost, lehkost a neotřelost, které jí dodává nejen Karnasův originální pěvecký projev, ale také vynikající instrumentalisté tvořící jeho kapelu. Kromě pianisty Kuby Cichocki známého ze Zbigniew Namyslowski Quintetu se zde setkáváme se dvěmi skvělými českými hráči – Jaromírem Honzákem a Romanem Víchou.
celý článek

Noční optika

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Noční optika je instrumentální kvintet složený z muzikantů, jejichž výchozím polem je zčásti jazz, zčásti hudba klasická. Výsledkem je jakási periferie, předměstí jazzového mainstreamu, kam probleskují ozvuky pulsující horečky metropole i vanutí sešeřelých hladin lesních tůní. Meditace neurotikova a úprk flegmatika zde splývají v herbář pozapomenutých živočichů.
celý článek

MARTA TÖPFEROVÁ & BAND (USA, Argentina) & JIŘÍ STIVÍN

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Zpevacka a skladatelka Marta Topferova, puvodem Ceska, jiz dlouhodobe zijici v New Yorku, se dele nez patnact let venuje hudbe Latinske Ameriky.
celý článek

VICTOR BAILEY (USA) & speciální česko-slovenský band

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Basista, jenž nahradil legendárního Jaco Pastoria ve Weather Report, fenomenální a nesmírně muzikální hráč se skvělým feelingem a technikou - to je Victor Bailey.. Ačkoliv jeho diskografie čítá jen tři tituly vydané pod vlastním jménem, má za sebou spolupráci s takovými osobnostmi, jakými jsou Joe Zawinul, Madonna, Michael Brecker, Mary J. Blige či Andy Summers...
celý článek

AMIT CHATTERJEE ALLIANCE (USA)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Amit Chatterjee, 11 let sólový kytarista a zpěvák v Joe Zawinul Syndicate, po dvou letech od základu mění filosofii skupiny. Dnešní Alliance je mezinárodní platformou otevřenou dokořán všem moderním přístupům k hudbě a kulturám napříč kontinety. Každý z jejích hlasů tak může znít prostřednictvím výjimečných hráčů rozličného uměleckého původu a přístupu k tvorbě. Beat, puls, barvy i harmonie téhle jednotky originálů Vám rozevřou póry. Skutečně, mějte se na pozoru, jinak Vám Amit Chatterjee Alliance lehce uvízne pod kůží Vaší duše..
celý článek

Limbo

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Kapela LIMBO vznikla jako trio v roce 2004 ve složení Pavel Hrubý – tenor sax, basklarinet; Taras Vološčuk - kontrabas; Miloš Dvořáček – bicí, perkusivní nástroje. V roce 2005 přišel do kapely trumpetista František Kučera a tím se kapela ustálila v tomto složení. Hudba kterou hrajeme vzniká v daný okamžik na pódiu, vyvěrá z letitých hudebních zkušeností a mimořádné kreativity jednotlivých osobností. Nedá se v dobrém slova smyslu zaškatulkovat, žánrově a stylově je pestrá. Kapela vystupuje v klubech po celé republice...
celý článek

LAZARO CRUZ QUINTET (Kuba/CZ)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Jednou ze zásadních a aranžérsky i posluchačsky oblíbených jazzových sestav od 40. let do současnosti je kvinteto se souzvukem trumpety a tenor saxofonu. Bebop, základní jazyk moderního jazzu, je přirozeným vyjadřovacím prostředkem i tohoto seskupení pěti výrazných "moravských" hráčů.
celý článek

VERTIGO QUINTET & DOROTA BÁROVÁ (TARA FUKI)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Vertigo Quintet vznikl koncem roku 2002 jako mladý, dynamický projekt muzikantů, kteří chtějí hledat svůj vlastní hudební jazyk. Syntézou osobitých hlasu jednotlivých hráčů se záhy zrodil osobitý, nezaměnitelný zvuk kapely. Diky neutuchajícímu entuziasmu a nesporným hudebním kvalitám se Vertigo Quintet pomalu, ale jistě stává stálicí středoevropské jazzové scény.
celý článek

ŠTĚPÁN MARKOVIČ & GULO ČAR

14.2.2008 | autor: Tomáš S. Polívka, Tomáš Katschner

novinka foto

Ohromný talent, nefalšovaná láska k hudbě a k tomu spousta cílevědomé dřiny. To vše vyneslo brněnskou skupinu Gulo čar do pozice uznávaných interpretů a hlavně: to vše jí umožňuje další růst. Gulo čar dokáží rozdivočit publikum během strhujících koncertů a hudební kritiky nadchli tak, že jim za předchozí desku Baro drom přiřkli Anděla v kategorii world music. Chystané nové album, které jako producent podpořil Doug Wimbish ze slavných Living Colour, by jim mělo umožnit "sáhnout po světovosti" minimálně zvukem a kvalitou samotné muziky.
celý článek

HIRAM BULLOCK (USA) & WORK, SHOP & MORE (CZ)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Přestože je Bullock Američan, narodil se v Osace v Japonsku v roce 1956 a do Ameriky se dostal až ve dvou letech. Jako dítě studoval klavír na Peabody Conservatory of Music v Baltimore ve státě Maryland. Svůj první recitál zahrál v šesti letech. V jedenácti začal se saxofonem a později jako teenager na střední škole hrál na basu v několika skupinách. V šestnácti vyměnil basu za kytaru. Připouští, že to bylo kvůli dívkám. Hiram navštěvoval hudební školu Univerzity v Miami, kam chodili také Pat Metheny a Jaco Pastorius a kde také potkal hudebníky, se kterými vystupoval později, už jako profesionální hudebník. Jedno ze stálých angažmá ve floridských klubech bylo se zpěvákem Phyllisem Hymanem, který Hirama v polovině sedmdesátých let přivedl do New Yorku.
celý článek

JIRKA MORAVČÍK - Joe Zawinul: Kazatel hudby bez hranic

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Vídeňák s česko-maďarsko-rómskými kořeny. Vizionář klávesových nástrojů v moderním jazzu. Zakladatel Weather Report, spoluhráč Milese Davise a přítel malijského zpěváka Salifa Keity celoživotně věrný svému názoru: hudba je pouze jedna a jazz není ghetto. Po stopách Zawinulových kontaktů s hudební exotikou se s vámi vydá hudební publicista Jiří Moravčík.
celý článek

Filip Topol & Psí vojáci

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Pražská kapela, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol je na scéně již 29 let. Poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Pražských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých undergroundových akcí. Psí vojáci se stali kultovní českou skupinou. Jejich hudba stojí kdesi na pomezí undergroundu, šansonu a jazzu, značný je však i vliv skladatelů druhé půle 18. století.
celý článek

Josef Bažík Pavelka & Jana Fabiánová & Swing Sextet Emericha Drtiny

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Josef Bažík Pavelka Výborný trombonista a zpěvák Josef Bažík Pavelka byl dlouholetým členem předních orchestrů např. Orchestru Karla Gotta nebo Big Bandu Felixe Slováčka. Studoval hru na pozoun na konzervatoři v Kroměříži a později ještě skladbu u H. Macourka. Podílí se na nahrávkách různých hudebních skupin, např. Hot jazz a Metropolitan Jazz Band.
celý článek

Luboš Andršt blues band

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Blues Band Luboše Andršta je na scéně už 28 let!! Dnes již legendární Blues Band spolupracoval s řadou osobností - nejrůznějšími zpěváky či zpěvačkami - vystupovali a nahrávali s ním např. Peter Lipa, Ramblin Rex, Reessie Davies, nyní na Jazzince vystoupí s naším nejlepším hráčem na foukací harmoniku - zpěvákem Ondřejem Konrádem.
celý článek

RGG TRIO (Polsko)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Všechno se začalo, jak muzikanti vzpomínají, v roce 2001, kdy Raminiak a Gradziuk, jako studenti dálkového studia, hledali kontrabasistu pro společný bakalářský koncert. Byl jim představen Garbowski, tehdejší student druhého ročníku denního studia. Na první společné zkoušce bylo ihned patrné, že všichni tři cítí hudbu podobně, jsou naladěni na stejnou frekvenci. Jejich spolupráce tedy logicky pokračovala i po dotyčném koncertě. Na tom koncertě jako první skladba zazněla kompozice P. Raminiaka "Scandinavia", která se stala doslova šlágrem na jejich stejnojmenné debutové desce. Dvě skladby z této desky ("Three for Brad" a "In Him We Trust") získaly v roce 2003 druhou a třetí cenu na Mezinárodní skladatelské soutěži Krzysztofa Komedy.
celý článek

Jan Přibil Quintet

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Nový projekt trumpetisty Jana Přibila orientovaný na "ECM Jazz" ovlivněný polskou scénou
celý článek

JAZZINEC 2008 věnován Joe ZAWINULOVI

15.1.2008 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Letošní 10. ročník JAZZINCE bude věnován Joe ZAWINULOVI. Je velkou smůlou, že nás 11. září 2007 opustil, neboť jsme měli prostřednictvím Amita Chatterjee domluvenu jeho návštěvu a vystoupení na hlavním večeru (Amite, díky!) !! Joe ZAWINUL zůstává obrovským zdrojem inspirace a jím objevení hudebníci patří k těm nejzajímavějším. Na finálovém večeru 29.3.2008 vystoupí i někteří jeho bývalí spoluhráči z Weather Report či Joe Zawinul Syndicate.
celý článek

"Vánoční" večírek s jihoafrickým kytaristou

25.11.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Hodně osobitý jihoarfický kytarista zahraje na předvánočním jazzincovém večírku za podpory Lukáše Kytnara, Ondřeje Pivce, Rostislava Fraše a Martina Nováka.
celý článek

 
Jste . návštěvník těchto stránek