32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

Sešli jsme se v Německu s Victorem Baileym! Na Jazzinec si stále dobře pamatuje.

28.10.2008 | autor: Tomáš Katschner

foto_457

Je to přes půl roku, co v Trutnově na finále10.ročníku Jazzince zazářil jeden z nejlepších baskytaristů světa Victor Bailey, který přiletěl z New Yorku na jediné vystoupení s jen pro tuto příležitost sestaveným česko-slovenským bandem.
Na podzim se do Evropy opět vrátil, nyní se svým vlastním bandem. Vyrazili jsme na jeho nejbližší vystoupení,které se odehrálo 20.10. v Drážďanech. Důvodem návštěvy bylo předání dvd se záznamem trutnovského koncertu, dále pořadu Na plovárně kde byl Bailey hostem Marka Ebena a také spoustu fotek z jeho trutnovského pobytu.
Dorazili jsme na místo koncertu s předstihem, právě probíhala zvuková zkouška. Victor seděl na podiu a dával pokyny zvukaři, všiml si našeho příchodu, chvíli si nás prohlížel a pak k našemu velkému údivu rozjasnil tváře, poznal nás a vykřikl: "Hey man!". Z dárků měl velkou radost, a hodně mě překvapilo, jak dobře si na Trutnov a na koncert pamatoval. Když prohlížel fotky, komentoval jednotlivé hráče a nešetřil slovy chvály.
Pak se rozhovořil o tom, co je u něj nového, o tour, o svém bandu atd. Nás hlavně ale zajímalo, jak to vypadá s jeho novou deskou,kterou měl už mít s sebou na turné. Victor s hodně naštvaným výrazem vyprávěl,že celou hotovou desku na které pracoval hodně dlouho a většinu nástrojů si nahrál sám mu omylem kompletně smazal jeho počítačový správce. Přivezl s sebou jen cd singl se třemi skladbami. Řádné cd přes zimu prý znovu nahraje a na jaře vydá.
Pak se vyptával co chystáme v Trutnově, říkali jsme mu o chystaném koncertu kytaristy Deana Browna - a na to se úplně rozzářil a pravil - to je skvělé, teď jsme s ním několikrát hrál v New Yorku a hlavně - za pár týdnu spolu jedeme spolu na turné do Japonska! Říkal, že ho má velmi rád, neboť hraje hodně jinak, než většina ostatních kytaristů. I další člen Baileyho bandu - fantastický bubeník Poogie Bell začal na Deana Browna vzpomínat, hrají spolu totiž v bandu dalšího basového mága Marcuse Millera. Docela nás překvapilo, že Poogie Bell o Jazzinci věděl, protože když se koukal na fotky tak věděl o co šlo, Victor mu prý vše vyprávěl.
Koncert bandu Victora Baileyho byl samozřejmě skvělý, v porovnání s trutnovským vystoupením byl rytmičtější, až tanečnější. Hrálo se zde hodně nových věcí a velký prostor dostávali Baileyho spoluhráči - kromě zmiňovaného Poogie Bella také klávesista maďarského původu Peter Horvath a skvělý černošský saxofonista, klávesista a zpěvák Casey Benjamin.
Fantastický zážitek a hlavně skvělá příležitost vidět znovu světovou legendu, které zůstala v paměti vzpomínka na Trutnov.

foto_460

foto_462

foto_463

foto_464

foto_465

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek