32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

Josef Bažík Pavelka & Jana Fabiánová & Swing Sextet Emericha Drtiny

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

Swing párty
úterý 11.3. Vinárna Pod Hradem od 20:00

Josef Bažík Pavelka

Výborný trombonista a zpěvák Josef Bažík Pavelka byl dlouholetým členem předních orchestrů např. Orchestru Karla Gotta nebo Big Bandu Felixe Slováčka. Studoval hru na pozoun na konzervatoři v Kroměříži a později ještě skladbu u H. Macourka. Podílí se na nahrávkách různých hudebních skupin, např. Hot jazz a Metropolitan Jazz Band.

Jana Fabiánová

Jana Fabiánová se narodila známé zpěvačce, pětinásobné zlaté slavici Nadě Urbánkové. Aby si však mohla jít v muzice svou cestou, změnila si oficiálně jméno (původně se jmenovala Linda). Studovala germanistiku na FFUK a učitelství náboženství, etiky a filosofie na HtfUK, ale hudba jí táhla od malička. Během studií se živila jako vizážistka, tanečnice v klubech, učila německou konverzaci a tlumočila. Psala hudbu společně s bývalou kapelou Decline, snažili se prorazit na poli experimentální elektroniky. Po roce práce se z osobních důvodů rozpadli.

Jana Fabiánová

Jana Fabiánová

V roce 2003 se Jana seznámila v jednom pražském klubu s DJ Neo, který tehdy již psal hudbu Darině Rolins či Jiřímu Kornovi. Začali psát společně. Na jaře 2003 se Jana stala abslotuním vítězem soutěže Rozjezdy pro hvězdy, kde porazila i Anetu Langerovou. Poté získala Jana smlouvu na tři sólová alba u EMI. Na podzim 2003 vychází první "Zamilovaná ničitelka" obsahující hity Nostalgie, Přání a Fajčiari zo Švajčiarska. Nostalgie se stala na podzim 2003 nejhranější skladbou v českých rádiích. Desku označují hudební kritici za přelomovou, neboť spojuje melodický pop, poetické texty a klubovou elektroniku.

Jana Fabiánová poté získává cenu na Českém Slavíku Mattoni - Objev TV Nova 2003. Vystupuje v rámci pořadu jako hip hopová tanečnice s Tizianem Ferrem. Točí film Bolero režiséra F.A.Brabce - objevuje se v jedné z klíčových rolí - hraje koruního svědka Lucii Medkovou.

Jana Fabiánová

Jana Fabiánová

V roce 2004 se Jana věnuje vystoupením a začíná objevovat jazz. Spolupracuje s občanským sdružením Múzy dětem, cestuje s hudbou po dětských domovech. V roce 2005 se Jana Fabiánová začíná objevovat na divadelních prknech v Semaforu a vychází její druhé album u EMI: The 80s Comeback. Deska, složená z největších hitů osmdesátých let, která Jana otextovala a podala s vtipnou nadsázkou. Tou dobou se již ale Jana naplno věnuje jazzu. Má svou vlastní skupinu Jazzappeal Band, se kterou vydala i jazzové cd.

Dále se podílí na činnosti nu-jazzové skupiny Yogi Rulez (radek Krampl, se kterou vloni vítězí v celoroční soutěži amatérských hudebních projektů Startér na Rádiu Wave.

Vystupuje v Národním divadle v představení Miloše Formana Dobře placená procházka v roli Krásné dívky.

Swing sextet Emericha Drtiny

Swing sextet Emericha Drtiny vznikl r. 1996 ze členů-sólistů původního Náchodského big bandu. Skupina hrála převážně swing 30. a 40. let. Později repertoár obohatila o modernější jazzové formy. Opírá se o známá jazzová témata a dává velký prostor sólistům pro improvizovaná sóla. Pravidelně vystupuje s Láďou Kerndlem a spoustou dalších sólistů profesionálů.
Emerich Drtina - trubka, zpěv, Petr Drašar - klarinet, altsaxofon, scat, Antonín Doležal - tenorsaxofon, Jan Haas - trombon, Milan Felgr - piano, Tomáš Katschner - bass, Pavel Tham - bicí, Vráťa Zochr - zpěv.

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek