32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

Limbo

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

FESTIVALOVÉ FINÁLE
sobota 29.3. Národní dům od 19:00

Kapela LIMBO vznikla jako trio v roce 2004 ve složení Pavel Hrubý - tenor sax, basklarinet; Taras Vološčuk - kontrabas; Miloš Dvořáček - bicí, perkusivní nástroje. V roce 2005 přišel do kapely trumpetista František Kučera a tím se kapela ustálila v tomto složení. Hudba kterou hrajeme vzniká v daný okamžik na pódiu, vyvěrá z letitých hudebních zkušeností a mimořádné kreativity jednotlivých osobností. Nedá se v dobrém slova smyslu zaškatulkovat, žánrově a stylově je pestrá. Kapela vystupuje v klubech po celé republice...

kapela Limbo

kapela Limbo

LIMBO - osvobozená hudba s náznaky jazzu a world music

Limbo je pohyblivým čtyřúhelníkem uměleckých individualit s bohatou uměleckou praxí snad ve všech hudebních žánrech, jehož spojením vzniká delikátní hudební jednotka rychlého nasazení. Jejich originální umělecká akce, to je všem vlivům otevřený hudební let na kouzelné létající oponě mnoha rychlostních stupních, jenž se může začít třeba na Karibských ostrovech s mezipřistáním v jazzovém New Yorku, jenž podle tajenky dne vykuklí se ve svatební veselí či naopak pohřební smutek balkánských dechovkových seancí, z nichž, jako když holoubek říhne, jsme odvanuti na svěží bukolická alpská luka, odkud se v nestřeženém okamžiku propadneme do bažiny berlínského punkového doupěte, abychom, jati jemným úžasem, vystoupili na břehu Tálinského rybníka a zde..Nesestřelitelná radost z hudební komunikace mezi jednotlivými aktéry se od prvních tónů přenáší z pódia do publika, jež nezřídka v tanci probublává spontánním smíchem. "Hrajeme tak, že je v tom i kus humoru, což nás baví… improvizovaná hudba však neznamená jen neorganizované šílenství, ale též jemné komunikační proudy a poctivou energii," říká bandleader Pavel Hrubý.Pokud na odchodu zpozorujete, že Vám ze zad raší tři paralelní páry motýlích křídel, zachovejte klid. Vše je v nejlepším pořádku.

Pavel Hrubý (1970) - tenor sax, basklarinet

V letech 1985 - 1991 vystudoval konzervatoř v Plzni, obor klarinet. Během 90. let prošel různými formacemi, stylově napříč. Od roku 1998 do roku 2003 byl stálým členem Pražského swingového orchestru Jana Matouška. S orchestrem projel celou Evropu a natočil 3 CD. Je členem Big Bandu www.bend.cz (umělecký šéf Kryštof Marek). V září 2005 band natočil CD se světovou saxofonovou extratřídou Tony Lakatosem. Dále působí v kapele Nuo (leader Jakub Zitko;), Jazz quintet Plzeň. Momentálně je členem seskupení Amit Chatterjeem Alliance společně s hráčem na tabla a didgeridoo Tomášem Reindlem , hráčem na basskytaru Kubou Vejnarem a světovou hvězdou - indickým kytaristou a zpěvákem Amitem Chatterjeem (10 let stabilní člen Joe Zawinul Syndicate).

Pavel Hrubý

Pavel Hrubý

František Kučera (1958) - trubka

Absolvent plzeňské konzervatoře obor trubka. Od roku 1981 vedl kvintet P.Jazz combo, později Jazz Can Dance a Adam's apple. Je zakládajícím členem Kontrabandu Milana Svobody, kde působil do roku 2000. Spolupracoval s Ivou Bittovou v kapele Čikori. Hostoval s mnoha kapelami a hudebníky (Vltava, Elena Suchánková, Fru Fru aj.). Je dlouholetým členem orchestru operety a muzikálu DJKT v Plzni a též členem Jazz quintet Plzeň. Působí též jako pedagog.

František Kučera

František Kučera

Taras Vološčuk (1972) - kontrabas

Pochází z Ukrajiny. V Čechách působí 10 let, jeden z nejvyhledávanějších jazzových kontrabasistů na pražské jazzové scéně. Momentálně - stabilní člen kapely Yvonne Sanchez , Rene Trossman Band

Taras Vološčuk

Taras Vološčuk

Miloš Dvořáček (1977) -bicí, perkusivní nástroje

Narodil se v Hradci Králové 18. 3. 1977. Pochází z hudební rodiny. Na bubny hraje od dvanácti let. V roce 1999 se stěhuje do Prahy, kde hraje s různými jazzovými formacemi (Peculiar, Petr Zelenka Q, Karel Růžička trio, Roman Pokorný band,a další) a přitom studuje jeden rok na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kvůli Čikori Ivy Bittové končí studium a získává tak zcela nový náhled na hudbu. S Vladimírem Václavkem dále zakládá VRM a současně hraje v Druhé Trávě Roberta Křesťana a přes den na babetě a rozvážel zásilky. Je hrdým členem multihudebního minibigbandu NUO, dále skupin Limbo, dua Václavek & Dvořáček. Teď nově působí v třebíčské formaci Fru Fru a v neposlední řadě v duu Dvořáček & syn, kde hraje se svým otcem. Prošel folkem, jazzem, bluesem a různou studiovou prací. Jeho současný směr je alternativní hudba, ale jak sám říká: "POZOR! Nemyslím tím československej bigbeat na sedm, ale individuální přistup k hudbě vůbec! Ovšem musí to bejt v groovu!"

Miloš Dvořáček

Miloš Dvořáček

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek