32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

Noční optika

19.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

AFTER PARTY II
čtvrtek 24.4. Koncertní síň Bohuslava Martinů od 19:00
Noční optika

Jakub Dvořáček klavír, klávesy
Miroslav Nosek - kytary
Štěpán Zbytovský - příčná flétna
Jan Keller baskytary, violoncello
Jan Linhart bicí


Noční optika je instrumentální kvintet složený z muzikantů, jejichž výchozím polem je zčásti jazz, zčásti hudba klasická. Výsledkem je jakási periferie, předměstí jazzového mainstreamu, kam probleskují ozvuky pulsující horečky metropole i vanutí sešeřelých hladin lesních tůní. Meditace neurotikova a úprk flegmatika zde splývají v herbář pozapomenutých živočichů.

Noční optika

Noční optika

Prehistorii bandu tvoří stará přátelství i jednorázové spolupráce během studií části osazenstva na pražských konservatoirech. Hlavním popudem vzniku Noční Optiky v roce 2001 coby kvarteta (p, fl, bass/cello, dr) bylo zjištění, že někdejší společné provedení skladeb Jakuba Dvořáčka na jeho absolventském koncertě nechává mnohé nadějně otevřeno a nedořečeno. V létě 2002 s příchodem kytaristy a druhého komponisty Miroslava Noska soubor nachází dosud funkční personální i stylové vyvážení. Společným jmenovatelem produkce Noční Optiky je chuť hledat nové cesty, ne však za cenu samoúčelnosti a nesrozumitelnosti, a zároveň zachovat jistý nadhled - ironický i laskavější - nad jazzovými i jinými stylovými prvky. Vedle jmenovaných gentlemanů, kteří se jako skladatelé uplatňovali i v různých divadelních a vokálně-instrumentálních projektech (JD) či v uskupeních KadNos a Léčba neklidem (MN), se účastní flétnista Štěpán Zbytovský, violoncellista a baskytarista Jan Keller (mj. SOČR, Why Not Patterns) a bubeník Jan Linhart (mj. The Swings, Vít Švec Trio). Noční Optika hrává občasně převážně v pražských klubech, divadlech a síních, a účastní se festivalů (např. Jazz Goes to Town 2002, Alternativa 2004, Jimramov-Otevřeno 2007). Na jaře 2007 se kapela vydává do studia a vzniká nahrávka Herbarium, vonička esencí z nejnovějšího i staršího repertoáru.

Miroslav Nosek a Jakub Dvořáček

Miroslav Nosek a Jakub Dvořáček

Pro nás je hodně důležitou osoba kytaristy - je jím Míra NOSEK, který je původem z Janských Lázní, který studoval na trutnovském gymnáziu a chodil do trutnovské Zuš a který zde své první muzikantské zkušenosti sbíral v Haasbandu, později Charlie bandu či ve spolupráci s muzikanty z Ostaše při projektu realizace skladeb Jiřího Kadeřábka (spolu s ním vystoupil i na prvním ročníku JAZZINCE na live pódiu na trutnovském náměstí!!).

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek