32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

AMIT CHATTERJEE ALLIANCE (USA)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

Festivalové finále
Sobota 29 března Národní dům 19 hod
TRIBUTE TO JOE ZAWINUL - koncert spoluhráčů Joe Zawinula:
AMIT CHATTERJEE ALLIANCE (USA)

Amit Chatterjee - kytara (USA), Peter De Girolamo - klávesy (Italy), Alan Mian - bass (UK), Walter Sitz - bicí (A)
Amit Chatterjee Alliance jazz / fusion / world music
leader & guitar, vocal: Amit Chatterjee (USA)
keyboards: Peter De Girolamo (IT)
bass: Alan Mian (UK)
drums: Walter Sitz (AT)

Amit Chatterjee, 11 let sólový kytarista a zpěvák v Joe Zawinul Syndicate, po dvou letech od základu mění filosofii skupiny. Dnešní Alliance je mezinárodní platformou otevřenou dokořán všem moderním přístupům k hudbě a kulturám napříč kontinety. Každý z jejích hlasů tak může znít prostřednictvím výjimečných hráčů rozličného uměleckého původu a přístupu k tvorbě. Beat, puls, barvy i harmonie téhle jednotky originálů Vám rozevřou póry. Skutečně, mějte se na pozoru, jinak Vám Amit Chatterjee Alliance lehce uvízne pod kůží Vaší duše..

Amit Chatterjee

Amit Chatterjee

"Podobně jako barvy nebo vůně, hudba může vyjadřovat hloubku emocí i význam věcí a dějů, sama za sebe, stejně tak jako za všechno dohromady a bez ohledu na kulturní zázemí, z něchož vychází. Univerzalita hudebního jazyka je nesporná." Amit Chatterjee

Amit Chatterjee

Jedinečný kytarista, sitarista, skladatel a vokalista, jenž je mezi rháči a znalsi světové hudební scény ceněn pro svůj citlivý a zároveň vášnivý přístup k instrumentálnímu i pěveckému partu.
Kombinací svého dědictví v severoindické hudební kultuře Hindusthani (jeho matka je pokračovatelkou jedné z nejprestižnbějších linií dvorského pěveckého umění Patiala Gharana) s důkladnou znalostí a bohatou praxí v rámci Euro-Americké hudební kultury v oblasti jazzu, worldmusic a rocku suverénně propojuje koncetpy Východu i Západu.
Dosud vydal 5 autorských alb v oblasti jazzu a příbuznách žánrů, 3 alba klasické indické hudby jako hráč na sitar a desítky dalších jako řadový člen hudebních projektů, alb, televizní a filmové hudby jako hostující sólista či spoluhráč.
V letech 1984-86 působil na Katedře etnomuzikologie na University of Miami jako hostující profesor, ve svých pedagogických aktivitách pokračuje jako lektor v rámi přednášek a hudebních dílen v USA a v řadě zemí Evropy.

Realizace: 11 let sólový kytarista a zpěvák pro Joe Zawinul & Joe Zawinul Syndicate, Carlos Santana, Eric Johnson, Glen Velez, Dave Liebman, Trilok Gurtu, Badal Roy, Fazal Qureishi (bratr legendárního hráče na tabla Zakira Hussaina), Layne Redmond, Lincoln Goines, Pete Lockett, Paul Winter, Paul Halley, Doug Cuomo, aj.

Peter De Girolamo

O generaci mladší multi-talentovaný Ital absolvoval na institutu DAMS (Katedra umění a hudby) na půdě římské univerzity Tor Vergata s diplomovou prací na téma "Synestetické cesty jazzu".
Jedním z jeho speciálních obdobích bylo dvouleté angažmá v roli pianisty, skladatele, hudebního aranžéra a počítačového inženýra pro WEA Spa (World Entertainment Audiovisual) v Římě.
Šířku jeho aktivit a přístup k tvorbě definuje i producentství v nahrávacích studiích a hudebně vydavatelské aktivity. V minulém roce vydává své první autorké album s názvem "253", stává se stálým členem Pippo Matino New Quartet a setkává se s Amitem Chatterjee.

Realizace: Pippo Matino, Aldo Romano, Emanuele Cisi, Fausto Notorius, Gegé Telesforo, Cosimo Marchese and Nico Verrucio, Nocio Gori, Baby´ra, Emanuela Ottaviani, a.o.

Alan Mian

Všetranný basista hrající na 4/5-ti strunné, pražcové i bezpražcové baskytary a kontrabas. Jeden z velkých příslibů britské hudební scény se širokým žánrovým záběrem hraje funk, soul a r´n´b je častým hráčem v rámci Stanley House Studios, pro své nahrávky si jej vybrali mj. i Viktoria Beckham nebo S Club 7, nejznámější je však pro příznivce místní jazzové scény.
Jeho přímá a živá basová linka ukotvila četná z muzikáloových show na West Endu jako "The Official Tribute To The Blues Brothers", "The Rocky Horror Show" a "42nd Street".
Je vyučujícím pro londýnský Institut současné hudby (The Institute of Contemporary Music in London), v minulosti byl též sloupkařem pro Total Guitar Magazine. Spolu s britským bubeníkem Justinem Scottem byl Alan členem i předchozí britské triové verze Alliance.

Realizace: Ian Carr, Tim Whitehead, Julian Joseph, Mark Mondesir, Pete Lockett, Wynton Marsalis, Herlin Riley, Jim Mullen, Barry Harris, Clifford Jarvis, Lol Coxhill, Pete Zeldman, aj.

Walter Sitz

Absolvent hry na bicí na "Konservatorium der Stadt Wien".
Díky svému modernímu a citlivému hernímu stylu jej angažoval Joe Zawinul pro své smyfonické projekty, jakož i do svého koncertního projektu s talenty rakouské hudební scény "Joe Zawinul & Kons Cats".
Vedle spolupráce s rakouským jazzovým kytaristou Karlem Ratzerem se jako leader věnuje výhradně své koncentrované práci na Walter Sitz Trio (zal. 2004), v němž rozvíjí moderní fusion groove, jehož principem je široká otevřenost rozlkičným hudebním stylům od reggae dub až po Stokchausenovskou i taneční elektroniku na bohatém harmonickém základě. Do Alliance přichází na sklonku roku 2007.

Realizace: Joe Zawinul "Stories of the Danube") a Joe Zawinul & Kons Cats, Karl Ratzer, Walter Sitz Trio.

Další info & hudební ukázky

www.myspace.com/amitchatterjeealliance
www.myspace.com/emanuelecisi1
www.myspace.com/peterdegirolamo
www.waltersitz.com/audio.html

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek