32 kbps 64 kbps Premium


Pořadatelé
Občanské sdružení Alternativa pro kulturu
Dům kultury Trutnov
Tisk Ofset Úpice
Realitní kancelář Dobré Bydlo

Hlavní partner
Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Partneři festivalu
Společnost Horní Labe a.s. - Marius Pedersen Group
VAK Trutnov a.s.
Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o.
Pórobeton Trutnov a.s.
BAK a.s.
ZPA Smart Energy s.r.o.

Podporovatelé festivalu
Irish Pub - Ambrose Moloney's
Michal Čípel
Agentura RON
PeKut - Petr Kutáček - grafik
Kafírna Volk - Vescovi

Mediální partneři
Radio Černá Hora
Český rozhlas Hradec Králové
Trutnovinky
AB radio
Mezzo TV
Okolohradce.cz
Náchodský swing

HIRAM BULLOCK (USA) & WORK, SHOP & MORE (CZ)

14.2.2008 | autor: Tomáš Katschner

Čtvrtek 20. března Národní dům 19 hod
HIRAM BULLOCK (USA) & WORK, SHOP & MORE (CZ)
Světová kytarová legenda za pulzujícího funky doprovodu skvělé české kapely.

Aktuální obsazení: Lev Rybalkin - klávesy, Mírek Linka - kytara, František Raba - basa, František Honig - bicí, Miroslav Hloucal - trubka, Míra Barabaš - trubka, Milán Krajíc -saxofony, Ján Šatra - trombón

Přestože je Bullock Američan, narodil se v Osace v Japonsku v roce 1956 a do Ameriky se dostal až ve dvou letech. Jako dítě studoval klavír na Peabody Conservatory of Music v Baltimore ve státě Maryland. Svůj první recitál zahrál v šesti letech. V jedenácti začal se saxofonem a později jako teenager na střední škole hrál na basu v několika skupinách. V šestnácti vyměnil basu za kytaru. Připouští, že to bylo kvůli dívkám. Hiram navštěvoval hudební školu Univerzity v Miami, kam chodili také Pat Metheny a Jaco Pastorius a kde také potkal hudebníky, se kterými vystupoval později, už jako profesionální hudebník. Jedno ze stálých angažmá ve floridských klubech bylo se zpěvákem Phyllisem Hymanem, který Hirama v polovině sedmdesátých let přivedl do New Yorku.

Hiram Bullock

Hiram Bullock

Po příjezdu začal hrát s Davidem Sanbornem, The Brecker Brothers a později s bubeníkem Stevem Jordanem, klávesistou Cliffordem Carterem a basistou Markem Eganem (toho později nahradil Will Lee) sformoval kapelu 24th Street Band. Tvorba kapely byla velice oceňována v Japonsku, kde byly také vydány dvě desky. Jednu z nich koprodukoval také klávesista Paul Schaffer. Když Schaffer později sestavoval skupinu pro Show Davida Lettermana pro televizní společnost NBC, oslovil právě Bullocka, Jordana a Willa Lee. Premiéra pořadu proběhla v roce 1981. Další důležité spojení proběhlo s producentem Philem Ramonem, která najal Bullocka pro několikrát zlaté a platinové desky popových hvězd, mezi nimiž byl Billy Joel, Paul Simon nebo Kenny Loggins. Hiramova práce zahrnuje natáčení s lidmi jako The Brecker Brothers, David Sanborn, Jaco Pastorius, Pete Townsend, Bob James, Chaka Khan, James Tylor, Steely Dan, Sting, James Brown, Miles Davis, Barbara Streisand, Burt Bacharach, Roberta Flack, Spyro Gyra, Eric Clapton a Al Green.
V polovině osmdesátých let se Bullock objevuje v hlavní kapele pořadu "Saturday Night Live" a v roce 1985 vydává svou první sólovou desku - First Class Vagabond. Tu poté následují fusionová From All Sides (1986), Give It Chat U Got (1987) a Way Kool (1992), všechny vydané společností Atlantic Jazz. Dvě silné rockové desky s Hiramovým dlouholetým kolegou, basistou Willem Lee a bubeníkem Clintem deGanonem - World of Collision (1994) a Manny's Car Wash (1996) - dala vyniknout Hiramově obrovské rychlosti na kytarovém hmatníku. Jeho nejjazzovější počin je určitě deska Late Night Talk (1996), na které se sešli umělci jako Dr. Lonnie Smith (B-3 Hammond) Idris Muhammad (bicí), Joe Locke (vibrafon) a Ed Howard (kontrabas). Deska Carrasco (1997) je Hiramovou poctou latinsko-americké hudbě, zatímco Guitar Man (2000) je návratem k rockovým-fusionovým kořenům. V roce 2001 se Bullock představil i jako zdatný textař se zálibou v popových tématech. S deskou Try Livin' It tímto směrem učinil velký krok.Poslední desku To Funky 2 Ignore vydal v roce 2005.

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek